تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آب سرد شده کتری را مجددا نجوشانید!!

  چرا جوشاندن آب سرد شده برای استفاده مجدد خطرناک است؟


  نیترات یک ماده شیمیایی به فرمول NO3- است. نیترات اکسیده‌ترین شکل نیتروژن است که در سیستم‌های طبیعی یافت می‌شود. نیتروژن یک یون با بار منفی (آنیون) است که با یونهای ‌بار مثبت (کاتیون) ترکیب می‌شود و به صورت نمک‌ های نیترات پتاسیم یا نیترات سدیم در می آید.

  نیترات یکی از محلول ‌ترین آنیون‌هایی است که شناخته شده است و به صورت نیترات سدیم و نیترات پتاسیم به عنوان کود کشاورزی به کار می‌رود.
  نیترات یک تهدید بالقوه سلامتی به خصوص برای نوزادان است، چرا که باعث بیماری "مت هوگلوبینمی" یا "سندروم نوزاد کبود" ميشود. این عارضه معمولا اگر نوزاد از شیر خشک رقیق شده با آب با نیترات بالا تغذیه كند، ممکن است رخ دهد اما نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، حتی اگر مادر از آب با غلظت بالای نیترات نوشیده باشد، در معرض خطر نیستند.

  هنگامی كه نیترات با خوردن غذا و نوشیدن آب وارد بدن می‌شود، در روده به نیتریت بدل می‌شود و بعد در خون با هموگلوبین (پروتئین ناقل اکسیژن در خون که رنگ سرخ ناشی از آن است) ترکیب می‌شود و مت هموگلوبین ایجاد می‌شود و به این ترتیب توانایی انتقال اکسیژن خون کاهش می‌یابد.

  این هشدار را جدی بگیرید که برای دم کردن آب سرد شده کتری را مجددا نجوشانید.

  بارها اتفاق می‌افتد که برای درست کردن چای آب کتری را پس از جوش آمدن خاموش کنید و پس از مدتی فراموش خواهید کرد که از آن استفاده کنید و مجدد مجبور به جوشاندن آن هستید.
  باید این هشدار را جدی بگیرید که برای دفعه بعد از انجام این کار دست بردارید، چرا که آب مجدد جوشیده شده تبدیل به مواد خطرناکی می‌شود که سلامتی را تهدید می‌کند.
  باید گفت که با این کار ترکیبات خطرناکی در آب جوش انباشته می‌گردد.

  نمک کلسیم از جمله ترکیباتی است که با این کار در آب انباشته شده و ایجاد سنگ کیسه صفرا می‌کند و در صورت مصرف بیش از حد این آب بروز سنگ‌های کلیوی را نیز به همراه خواهند داشت.

   آب دوباره جوشیده شده چگونه بر روی بدن اثر می‌گذارد؟

  نیترات یک ماده سمی است، زمانی که این ماده موجود در آب در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرد ترکیبات نیترات آن کاملا تغییر یافته و به نیتروزآمین تبدیل می‌گردد گفتنی است که این ماده به شدت سرطان زا بوده و انواع سرطان‌ها را شامل می‌گردد.

  مصرف طولانی مدت آب‌های دوباره جوشیده باعث بروز مشکلات جدی برای بدن چون سرطان، بیماری‌های قلبی، مشکلات عصبی و حتی ناباروری می‌شود.

  جذب فلوراید بالا نیز باعث ایجاد مشکلات عصبی می‌شود که این اتفاق در کودکان منجر به تاخیر شناختی می‌گردد.

  ✅ برای آنکه از مشکلات در امان بمانید کافی است کتری را از آب جوش سرد شده خالی کرده و مجددا آب تازه بریزید و بجوشانید.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 23 اسفند 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160749
 • بازدید امروز :166114
 • بازدید داخلی :12077
 • کاربران حاضر :156
 • رباتهای جستجوگر:329
 • همه حاضرین :485

تگ های برتر